Паоло Роверсі

__MZ7SXvbKY 0nCxSOwKK98 9LwcKRPJrkc Aj8qbhixKiY CpSacrOELYI DpRgA_nNILA eBR7w14UqBs Gtc4x2mQ1hE i5MfH_Wc9wM jxaCem9U0P0 La2LVL7gnig mVZG6U28TvI Qcow-ClJ6Nc rB0mgkGslAA Ud1cGNyq9kQ Wq1rxy98hcQ

У світі моди Паоло Роверс знаний як особистість загадкова і недосяжна. Його мало хто знає в обличчя, але зате фірмовий почерк Роверсі відомий багатьом. Саме за цим чарівним почерком до фотографа звертаються найвідоміші модні журнали, а не за тим, щоб освітити який-небудь фешн-показ в професійній якості. Паоло Роверсі можна порівняти з Рафаелем в тому, що він творить заради задоволення. Фінансова сторона професії його тепер цікавить мало. Майстер навіть найняв власного менеджера, який займається всіма грошовими питаннями, щоб самому не відволікатися через «дрібниці». Однак 40000 євро, в які оцінюється його фешн-зйомка для глянцевого видання, дрібницею назвати – язик не повертається. Але охочі знаходяться. Більше того, на сьогоднішній день Паоло Роверсі є одним з найбільш затребуваних фешн-фотографів світу.

Паоло Роверсі народився в невеликому містечку Равенна, що на півночі Апеннінського півострова. Це був 1947. Будучи підлітком, він з батьками відпочивав в Іспанії, де і «заразився» фотографією. Роверсі настільки був захоплений фотографуванням в поїздці, що відразу після повернення обладнав з приятелем і фотолюбителем Батіста Мінгуцці фотолабораторію в підвалі свого будинку. Перші уроки фотомайстерності Паоло Роверсі брав у місцевого професіонала, годинами зникаючи в його студії.

У 1970 молодий Паоло Роверсі вже був хорошим портретистом. У 1971 році в Равенні відбулася знакова подія в його житті – зустріч з легендарним редактором журналу Elle Пітером Кнапп. Восени,1973-го за його запрошенням Роверсі відправляється в Париж, і назавжди залишиться там.

На початку Паоло був репортером агентства Huppert, але потім поступово обріс зв’язками, які наблизили його до модної фотографії. У той момент, Роверси мало знав про світ моди і був захоплений фотожурналістикою. Однак, пізніше, побачивши роботи таких майстрів, як Ньютон, Пенн, Аведодна та інших, перейнявся фешн-жанром.

Паоло Роверсі розумів, що для того, щоб стати помітним в новому для нього амплуа необхідно, в першу чергу, вчитися… Так в 1973 році він йде в помічники англійської фотографу Лоренсу Секманну. Колишні помічники Секманна не витримували характер їх боса і тижня. Роверсі був з ним до останнього дня, і весь цей час вбирав його безцінний досвід. Це саме Секманн навчив його тому, що статичною повинна бути тільки камера, але не сам фотограф. Для Роверсі це були більше, ніж мудрі слова. Це дало йому розуміння того, що необхідно постійно придумувати щось нове, оскільки копії нікому не цікаві, – вони завжди гірше оригіналів. Після смерті Лоренса Секманна Паоло починає сольну кар’єру модного фотографа і працює на Elle, Depeche Mode і Marie Claire. Всесвітня популярність до Роверси приходить в 1980 році, після великого контракту з Крістіан Діор. Тоді фотограф вперше застосував зйомку на Polaroid, отримуючи знімки “8х10”. Ці фотографії з непередбачуваною передачею кольору стають фірмовим знаком Роверси, який буде приносити йому славу впродовж багатьох років.

Техніка Паоло Роверсі базується на довгих витримках і роботі «світлової кисті». Але, як каже сам майстер, його секрет полягає не стільки в техніці, скільки в об’єктах зйомки. Роверсі, в першу чергу, шукає у своїх моделях виразність і внутрішній зміст. Іноді з трьохсот моделей, які прийшли до нього на кастинг, фотограф не зупиняється ні на кому. Природно, що така вибірковість не могла не відбитися на знімках Роверсі. Він не вважає, що від фотографа залежить все. Багато чого, як він каже, вже міститься в самій моделі, якщо її зовнішність проходить його «цензуру».

На знімках, зроблених Паоло Роверсі практично відсутні усміхнені обличчя. У них навіть немає натяку на посмішку, і все ж вони прекрасні. Світ, створений Роверсі, здається таким тонким і крихким, що створюється враження, ніби вони можуть зникнути від найменшого подиху. Як би там не було, фотографії Роверсі завжди цікавили найпопулярніші журнали, серед яких такі, як Vogue, ID, New York Times Magazine, W Magazine і це далеко не повний список, не рахуючи величезної кількості рекламних компаній іменитих будинків моди і брендів одягу, які він відзняв.

Протягом останніх 25-и років Паоло Роверсі практично не покидає своєї студії, хоча одного разу він здійснив подорож по Індії та Ємену, де відзняв багато матеріалу. Книги з портретами, зробленими в цій експедиції, вийшли під назвами Al Moukalla і ANGELI. У 2005 році на честь відзначення чверті століття відданого фотографії, Роверси випустив фотокнигу «Студія».