Фешн-фотографія

Фешн-фотографія (від англійського «fashion», «мода») як жанр фотомистецтва виникла приблизно на початку ХХ століття і за цей час вона встигла зайняти міцні позиції серед жанрів професійної фотографії. Ще в 20-і роки фешн-фото почало витісняти графіком періодичних виданнях і рекламі, а сьогодні без неї не обходиться жодна рекламна кампанія в сфері моди, а кількість журналів, заповнених саме фешн-фотографіями, зростає рік від року.У цій статті ми представляємо вам кращих майстрів жанру фешн-фотографії. Про кожного з них будемо писати детально, а поки – короткий огляд.

Маріо Тестіно (Mario Testino)Маріо Тестіно – фотограф родом з Перу. Майже 40 років він живе в Лондоні. За своє життя Тестіно знімав багатьох супермоделей і відомих людей, включаючи Мадонну, Леді Гагу, принцесу Діану. Все життя він працював у сфері комерційної фотографії, однак це не завадило його знімкам потрапити в приватні колекції та музеї, а сам він не проти поговорити про творчу складову в його справі: «Хочеться вірити, що я не просто фотограф. Мені подобається ідея, що комерція і мистецтво можуть співіснувати, в тому сенсі, що робота комерційного фотографа – подобається вам це чи ні – може бути гарна як з комерційної, так і з художньої точки зору ».

Коліна Рентмісте (Coliena Rentmees)Американка Коліна Рентмістер, на відміну від багатьох рекламних фотографів, має академічну освіту в галузі мистецтва, закінчила факультет історії мистецтв, проте з 1998 року поглиблено займається фотографією, отримавши освіту ще й у цій сфері. Сьогодні вона дуже затребуваний фотограф, що знімає для W, The New York Times Magazine, Harper’s Bazar, Elle і GQ. А щира посмішка моделей, серед яких безліч зірок, давно стала візитною карткою її знімків.


 

Алексі Любомирські (Alexi Lubomirski)

Колись, на зорі свого кар’єри, Алексі Любомирські був асистентом Маріо Тестіно, і це виразно пішло йому на користь – сьогодні Алексі затребуваний фешн-фотограф з власним пізнаваним стилем. Хоч він і народився в Англії, але коріння його з Перу – ймовірно, це зіграло свою роль, адже Маріо Тестіно теж перуанець. Перший час Любомирські більше цікавився соціальної фотографією, але незабаром захопився fashion, де зрештою і зробив собі ім’я, знімаючи для глянцевих журналів по всьому світу.

 


Ерік Мадіган Хек (Erik Madigan Hec)Дивлячись на знімки Еріка Мадигана Хека, можна подумати: ось воно, торжество комп’ютерної обробки поста. І тим дивніше, що якраз Ерік категорично відмовляється її застосовувати, створюючи свої яскраві, насичені знімки за допомогою однієї тільки плівкової камери. Часом це змушує понервувати і його, і замовників з глянцевих журналів, адже вони звикли зовсім до іншої організації фотозйомок. Але Ерік незворушний: «Я кажу всім, що вони найняли мене, бо бачили і знають мої роботи і не повинні звертати увагу на те, якими засобами я добиваюся потрібного результату. Я також їм нагадую, що вони економлять гроші, тому що я не фотографую з величезною кількістю світлової техніки і чотирма помічниками ».

Ервін Блюменфельд (Erwin Blumenfeld)Ервін Блюменфельд – один з патріархів фешн-фото. У світ фотографії він прийшов вельми довгим шляхом: хоча Ервін і народився в 1897 році в забезпеченій сім’ї німецьких євреїв, проте тривалі пошуки себе грошей йому не приносили. У підсумку до 25 років він, закривши свій малоуспішний магазинчик шкіргалантереї, відкриває замість нього фотостудію і починає знімати знайомих. І лише 15 років по тому він стає фотографом французького видання Vogue, несучи до фешн-фотографію загадковість і філософічність. Однак з 50-х років світ глянцю стає набагато прямолінійніше, і Ервін, якому це стало нецікаво, назавжди йде зі світу моди.

Камілла Акранс (Camilla Åkrans)У свої неповні 40 років Камілла Акранс є найавторитетнішим рекламним фотографом у Швеції, працюючи також і для міжнародних видань. Починала вона 15 років тому фактично з нуля – їй самій доводилося підганяти одяг для моделей і навіть готувати їм бутерброди, але ця праця приніс свої плоди: роботи Камілли помітили, і з маленьких місцевих видань вона перебралася в найбільші глянцеві журнали. Для неї завж

Камілла Акранс (Camilla Åkrans)У свої неповні 40 років Камілла Акранс є найавторитетнішим рекламним фотографом у Швеції, працюючи також і для міжнародних видань. Починала вона 15 років тому фактично з нуля – їй самій доводилося підганяти одяг для моделей і навіть готувати їм бутерброди, але ця праця приніс свої плоди: роботи Камілли помітили, і з маленьких місцевих видань вона перебралася в найбільші глянцеві журнали. Для неї завжди було важливим не просто зробити знімок, а показати якусь історію, і цьому своєму принципу вона вірна і донині.

Майлз Олдрідж (Miles Aldridge)Майлз Олдріж прийшов у фешн-фотографію одночасно випадково і закономірно. Закономірність була в тому, що з самого дитинства його оточував світ арту та дизайну, адже його батько був відомим арт-директором, які працювали, крім іншого, з The Beatles і The Rolling Stones. Випадковість ж полягала в тому, що в англійський Vogue він прийшов лише для того, щоб показати зроблені ним фотографії своєї подруги, яка дуже хотіла стати моделлю. У підсумку замість контракту для дівчини він вийшов з редакції з пропозицією спробувати знімати для цього видання. Тепер крім Vogue він знімає для L’Uomo Vogue і The New York Times Magazine, а також безпосередньо для різних брендів в рамках їх рекламних кампаній.

Том Беттертон і Дженні Кейдж (Tom Betterton, Jenny Cage)У світі фешн-фотографії не так вже й багато сімейних дуетів, але Том Беттертон і Дженні Кейдж якраз такий випадок. Причому крім власне зйомки вони також займаються портретами знаменитостей, рекламою і відео. У суто комерційну рекламну фотографію подружжя привносять елемент справжньої творчості, створюючи ефектні картини. А для себе вони творять ще більш складні і витончені роботи, начебто серії «Вгору по сходах, вниз по сходах і назовні». Вальтер Чин (Walter Chin)

Вальтер Чин народився на Ямайці, але виріс у Канаді. Він навчався фотографії в університеті, де і захопився фешн-фотографією. Сьогодні він є дуже затребуваним фотографом в світі моди і реклами, співпрацюючи з провідними виданнями, такими як Arena, Elle, Vogue, Glamour, GQ, Harper’s & Queen, Sports Illustrated і Vanity Fair.

Мікеланджело ді Баттіста (Michelangelo di Battista)Мікеланджело ді Баттіста – відомий італійський фешн-фотограф. Після закінчення школи мистецтв в Мілані він перебрався до Нью-Йорка, щоб продовжити навчання в School of Visual Arts. Саме там він остаточно захопився фешн-фотографією. Перший час ді Баттіста працював у рекламному агентстві, але незабаром був помічений світом глянцевих журналів, і з тих пір знімає, головним чином, саме для «глянцю». Саме тому на його знімках так часто можна побачити знаменитостей, у тому числі зірок першої величини, а самі знімки регулярно публікуються в Harper’s Bazaar, Vogue, Citizen K, Rebel, Vibe та інших журналах.


Хорст Дікгердес (Horst Diekgerdes)Відомий німецький фотограф Хорст Дікгердес знімає яскраві і мальовничі фотографії, в яких колір відіграє не меншу роль, ніж сама модель. Це не так вже й часто зустрінеш у світі фешн-фотографії, але Хорст, тим не менш, затребуваний фотограф – в його портфоліо роботи для Dazed & Confused, Numero, Vogue, GQ, Harper’s Bazaar, Miu Miu, Chloe, Levi’s і Kenzo.

Девід Дребін (David Drebin)Девід Дребін зовсім не збирався ставати фотографом – себе він бачив на театральних підмостках або в кіно. У всякому разі, вперше камера потрапила йому в руки саме під час навчання акторського ремесла. Але Девід досить швидко зрозумів, що фотограф з нього виходить явно більш хороший, ніж актор, тому вибрав саме фотографію. У підсумку він став відомим рекламним і фешн-фотографом, знімаючи для провідних глянцевих журналів і для всесвітньо відомих брендів, таких як Mercedes, American Express, Davidoff, New York Times і MTV. Знімає Девід і просто портрети, багато з яких сьогодні знаходяться в приватних колекціях.

Тоні Дюран (Tony Duran)Життя фотографів, що спеціалізуються на знімання зірок, має одну неприємну сторону – моделі тут однозначно затьмарюють фотографів, тому про останні мало хто знає. Ось і Тоні Дюрана, одного з лідерів цього напрямку, журналісти часом іронічно називають «найвідоміший з невідомих». Тим часом, його знімки регулярно з’являються в провідних журналах, та й просто в портфоліо знаменитостей. Зокрема, Тоні робив великі фотосесії Бейонсе і Дженніфер Лопес, знімав Міккі Рурка, Бреда Пітта, Тома Круза та інших голлівудських зірок.

Артур Елгорт (Arthur Elgort)

Артур Елгорт народився в 1940 році в Брукліні, де і виріс. Він рано захопився мистецтвом і в коледжі активно займався малюванням, а після захопився і фотографією, яка в підсумку стала справою його життя. Найбільшу популярність і славу йому принесли портретні знімки для журналу Vogue. І саме Артур Елгорт вважається одним з авторів революції, яка сталася в рекламної та фешн-фотографії в середині 70-х років, коли знімки стали живими і в деякому сенсі побутовими, немов модель була захоплена фотографом зненацька, а її зовнішність не є результатом довгої роботи стилістів.


Натаніель Голдберг (Nathaniel Goldberg)

Відомий американський фешн-фотограф. Співпрацює з найбільшими брендами і компаніями.